25/08/2021

Žilina Beskydy 2026 predstaví prihlášku a stratégiu na Kultúrnom fóreNa Kultúrnom fóre predstaví tím Žilina Beskydy 2026 v rámci súťaže o titul Európske hlavné mesto kultúry 100-stranový bidbook – stratégiu a plán kultúrnych aktivít.

Žilina spoločne s mestami Frýdek-Místek (ČR) a Bielsko-Biała (PL) kandiduje na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Minulý rok projektový tím úspešne odprezentoval prihlášku na Mestskej konferencii 2020 v žilinskom Mestskom divadle. Ďalšia fáza príprav prihlášky do finále súťaže vrcholí 9. 9. 2021 a bude opäť odprezentovaná v priestoroch Mestského divadla v Žiline. Na Kultúrnom fóre predstaví tím Žilina Beskydy 2026 okrem rozšírenej prihlášky, (stostranový bidbook), aj stratégiu a projekty, na ktorých uplynulé mesiace pracoval. Nebudú chýbať partneri projektu Žilina Beskydy 2026 – kultúrni operátori, umelci, turistické organizácie, predstavitelia zapojených miest a partnerských inštitúcií.

Súčasťou Kultúrneho fóra bude aj predstavenie novej kultúrnej stratégie mesta – Kreatívna Žilina 2035. Pre účastníkov sú pripravené prezentácie a diskusie pre expertné okrúhle stoly na témy cezhraničnej spolupráce a rozvoja kultúrneho turizmu, podpora komunitnej kultúrnej participácie a umenia v prírode, či environmentálne rozmery v kultúre.

Online prezentácia predstaví fínske Oulu, mesto, ktoré bude niesť titul Európske hlavné mesto kultúry v roku 2026 spoločne s najúspešnejším spomedzi slovenských kandidátov. Kultúrne fórum Beskydy vyvrcholí neformálnym networkingom a jazzovým koncertom.

 « | »