08/09/2021

Sweetsen fest sa po ročnej odmlke vracia!V poradí už sedemnásty ročník prebehne v termíne 9. – 11. septembra 2021. Hlavný program festivalu sa tradične bude odohrávať v areáli TJ Slezan vo Frýdku-Místku. “Program festivalu začína vo štvrtok vo Faunaparku divadelnou scénou a v krčmičke U Arnošta, kde vystúpi napríklad Bandjeez s Katarínou Máriou Tichú, čo je veľký ťahák. V ďalších dňoch potom pokračuje produkcia aj na štadióne TJ Slezan, kde bude tradične Pod lampou stage, kde vystúpia tie najlepšie kapely z Frýdku-Místku a samozrejme Stoun stage s elektronickou produkciou. “pozýva na akciu nový organizátor akcie Kamil Rudolf, ktorý napríklad prevádzkuje frýdecko-MÍSTECKÝ klub STOUN a je riaditeľom festivalu Beats for Love.

Koncept festivalu Sweetsen je od svojho vzniku postavený na niekoľkých jednoduchých myšlienkach. Medzi účinkujúcimi sú len súbory a osobnosti s väzbou na Frýdek-Místek a všetci vystupujúci umelci sa vzdávajú nároku na honorár. Nemenej dôležitý je charitatívny podtext festivalu, kedy diváci síce majú tradične vstup zdarma, ale môžu prispieť a tiež prispievajú v samostatných finančných zbierkach pre miestne humanitárne organizácie. Sweetsen fest 2019 vyniesol v charitatívnych zbierkach 101.264, – Kč. Konkrétne pre ADRA Frýdek- Místek 40.939, – Kč, Charitu Frýdek-Místek 21.607, – Kč a Podané ruky 38.718, – Kč. od začiatku zbierok a premeny akcie dosiahla vybraná suma v súhrne už 864.621, – Kč.  a pevne veríme, že tento rok prekonáme magickú hranicu 1 milión korún, čo skryto naznačuje aj nové logo tohto ročníka.

Novo môžete prispieť už teraz online na Hithit a zabezpečiť si vopred “charitatívnu visačku na krk” s benefitmi, ktoré si môžeme dovoliť vďaka podpore Nadácie OKD. Ako na to? Rozhodnite sa, chcete podporiť na HitHit tradičné dobročinné zbierky pre ADRA Frýdek-Místek, Charitu Frýdek-Místek a Podané ruky sumou 100 alebo 200 korún. Podľa toho si vyberte odmenu. za stovku získate okrem dobrého pocitu navyše “Sweetsen charitatívnu visačku” na krk a k tomu jedno pivo na festivale zdarma.

Za dve stovky sme pre vás pripravili “VIP charitatívnu visačku” s možnosťou vstupu na festivalovú afterparty s účasťou umelcov a usporiadateľov. Vedľa toho je tu Hithit online zbierka samozrejme pre každého, kto chce bez nároku na odmenu podporiť tradičné beneficie a napríklad nemôže na Sweetsen doraziť. Stačí naklikať ľubovoľný počet päťdesiatkorunákov.

Návštevníci sa môžu tešiť na tri festivalové dni. Celý festival začne už tradične vo štvrtok 9. septembra, a to na dvoch scénach. Jedna scéna bude v krčmičke u Arnošta, kde bude prebiehať hudobný program a druhá scéna bude vo frýdecko-Místeckom Faunaparku, kde prebehne Divadelný večer v klube DNA.

Hlavná časť programu potom vypukne v piatok a v sobotu 10. a 11. septembra na troch scénach v priestoroch frýdeckého štadióna. Areál, ktorý obsiahne hlavne Pod lampou stage, Stoun stage a komorné scénu U Arnošta. Tento rok nás opäť čakajú zmeny napríklad v podobe Page 2 nového umiestnenia hlavných pódií, stoviek nových miest na sedenie vo veľkokapacitných stanoch aj väčšieho komfortu, pohodlia, technických a organizačných vychytávok pre návštevníkov. Tradičné súčasťou bude samozrejme aj bohatý sprievodný detský program.

Komu pomôže Sweetsen Fest v roku 2021 a kedy môžete prispieť?

Charita Frýdek-Místek
verejná zbierka od štvrtku 9. septembra do soboty 11. septembra 2021, Hudobné krčmička U Arnošta, Frýdek
Viac na www.charitafm.cz

Dobrovoľnícke centrum ADRA Frýdek-Místek
verejná zbierka v piatok 10. septembra 2021, areál štadióne, Frýdek
Viac na www.adra.cz

Podané ruky
verejná zbierka v sobotu 11. septembra 2021, areál štadióne, Frýdek
Viac na www.podaneruce.eu« | »