20/08/2021

Tanečno 2021 – svetový tanec na Orave!Oravský festival tanca a pohybu pokračuje už svojim 5. ročníkom od 18. do 22. augusta. Päťročná tradícia multižánrového tanečného festivalu, ktorý je oslavou tanca a pohybu vo všetkých jeho podobách, sa stala podnetom k predĺženiu podujatia na 5 dní.

Čaká na vás rôznorodý a bohatý program v podobe tanečných predstavení, vystúpení a workshopov zameraných pre všetkých priaznivcov tanca, pohybu a umenia. To všetko v nádhernom prostredí Oravskej priehrady na severe Slovenska. V rámci festivalu sa predstavia profesionálni lektori a tanečné zoskupenia.  Cieľom festivalu je predstaviť a priblížiť oravskej verejnosti tanečné umenie vo všetkých jeho podobách a formách.

Na festivale privítame prestížnych tanečníkov svetového formátu. Workshopy budú viesť renomované osobnosti ako EdivaldoErnesto, JadeFehlmann, KhoudiaToure či Milan Herich, ktorý sa okrem toho predstaví aj v rámci večerného programu s dielom “A solofor Mr. Folk”. Okrem workshopov pre všetky vekové kategórie a predstavení zložených z najmä z diel súčasnej nezávislej tanečnej scény na vás čaká aj bohatý sprievodný program v podobe hip-hopového tanečného battlu s medzinárodnou účasťou, tradičného ľudového tanečného domu, site-specific predstavení či diskusií a prednášok o tanci.

Program je určený pre profesionálnych aj amatérskych tanečníkov, ako aj tých, ktorí sa chcú na tanec len pozerať. Je to jedinečná príležitosť spoznať tanečné umenie v celej svojej kráse. Aj Oravský festival tanca a pohybu je súčasťou programu projektu Žilina – Beskydy 2026.

Bude nám spolu Tanečno!

Viac informácii nájdete na  www.tanecno.sk/« | »