19/11/2021

Beskids Events Advisor – Podujatia 46. týždeň19. Jazzova jeseň v Bielsko-Biała 

18. – 20. 11. 2021 – Bielsko-Biała

V našom partnerskom meste Bielsko-Biala už včera začali tri dni plné jazzovej hudby na 19. ročníku festivalu Jazzova jeseň, ktorý pokračuje v odkaze a myšlienke Tomasza Stańka, legendárneho poľského skladateľa a trubkára. Jazzová jeseň v Bielsko-Biała sa vždy snažila predstaviť sofistikovanú a jedinečnú hudbu umelcov, ktorí majú svoj vlastný originálny hudobný jazyk. Tento rok tomu nebude inak!  

Viac info.

 

Noc divadiel v Babkáči 

20. 11. 2021 – Žilina

Foyer bábkača sa v súvislosti s týmto neobyčajným dňom zmení na útulnú obývačku. V nej na teba čaká bohatý program; Bábkové divadlo zahrá obľúbenú inscenáciu Kozliatka, ktorú možeš poznať z letnej, divadelnej záhrady. Tešiť sa však môžeš aj na neobyčajné čítanie rozprávok so živou hudbou. Ožijú tiež staré plagáty a tlačoviny zo starých inscenácií a to priamo pod tvojimi rukami; spoločne s lektorkou si budeš môcť vytvoriť krásne origami. Večer zakončí druhá premiéra pripravovanej inscenácie Hlava-nehlava, ktorá je určená všetkým deťom od 6 rokov. 

Viac info. 

 

Výstava: SMRK

od 19. 11. 2021 – Frýdek-Místek 

Navštív Múzeum Beskýd vo Frýdku-Místku a zisti viac o prírode, histórií osídlenia, ale aj o osudoch ľudí, ktorí bojovali ako partizáni v moravsko-slezských beskydách. 

Viac info. 

 

Actions with METOAR

21. 11. 2021 – Žilina

Pamätáš sa na klasickú stolnú hru Aktivity, kde jednou z úloh bolo nakresliť a uhádnuť vylosované slovné spojenie? Young Office v spolupráci so Stanicou Záriečie si pre Vás pripravili upravenú verziu tejto hry. Papier nahradíme meotárom! Pre tých, ktorí nepoznajú čo meotar je, ide o staršieho predchodcu projektoru, ktorý však funguje na princípe svetla a tieňa. 

Viac info.  

 

Tešínsky jazzový festival 

19. – 24. 11. 2021 – Český Tešín / Czieszyn

Tešínsky jazzový festival je už od roku 1973 symbolom kvalitných hudobných vystúpení, originálneho prostredia a neopakovateľných zážitkov, a aj napriek politickým prevratom, ekonomickým ťažkostiam a občianskym nezhodám je ukážkou toho, že kultúra spája všetkých ľudí a nerobí rozdiely. Od samotného vzniku festivalu sa koncertov českých i zahraničných skupín zúčastnilo nepreberné množstvo nadšených poslucháčov a jazzmanov z rôznych kútov sveta. Priestor na pódiách tu dostávajú domáci i zahraniční hudobníci, mladé aj rokmi osvedčené talenty. Celý festival sa tak stáva jedinečným miestom na upevnenie existujúcich a nadväzovanie nových vzťahov v medzinárodnom prostredí. 

Viac info.

 

Party: PLAY.Hoffmann

19. 11. 2021 – Žilina

Kvalitná selekcia techna a iných elektronických žánrov sa už tento piatok bude ozývať z kultúrneho centra Hoffman v Žiline.

Viac info.

 

Výstava: Košicko-Bohumínska železnica 

Do. 5. decembra – Žilina

Výstava pri príležitosti 150. výročia otvorenia trate priblíži výstavbu, vývoj a dokumenty spojené s jej dejinami. Trať, pôvodne vedúca ako územím Rakúska tak i Uhorska bola postavená za účelom zlepšenia prepravy poľnohospodárskych produktov a surovín najmä v železiarskom priemysle. Mala však významný dosah na rozvoj miest a obcí severného a východného Slovenska. Bola to jediná trať horného Uhorska vedúca vo východo-západnom smere, vždy patrila do súkromného vlastníctva (až do roku 1942) a bola najdlhšou železničnou traťou na  území Slovenska. Výstava je tvorená obrazovými prameňmi doplnenými o trojrozmerné exponáty a nachádzať sa bude v Drotárskom pavilóne v areáli Budatínskeho hradu.

Viac info.

 

+ Tip na výlet: Múzeum nákladných vozov Tatra 

Každý utorok až nedeľa – Kopřivnice

Navštívte novootvorené Múzeum nákladnych vozov Tatra neďaleko Frýdku-Místku v obci Kopřivnice odkiaľ značka Tatra pochádza! Múzeum vzniklo v zrekonštruovanej budove bývalej zlievárne automobilky a na ploche viac ako 5000 m2 prezentuje unikátnu zbierku 80 nákladných vozidiel a podvozkov značky Tatra.

Viac info.« | »