08/11/2021

Beskids Events Advisor – Podujatia 45. týždeňHudba bez hraníc: Kinan Azmeh

11. 11. 2021 – Žilina

Medzinárodný projekt Hudba bez hraníc zahŕňa v sebe širokú dávku hudobnej tolerancie, ktorá prekračuje nielen hranice štátov a svetadielov, ale aj pomyselné hranice hudobných štýlov, veku alebo vierovyznania. Prvýkrát sa na Slovensku predstaví svetoznámy sýrsky klarinetista Kinan Azmeh, držiteľ Grammy Award 2017 a OPUS Klassik Award 2019, člen medzinárodného Silkroad Ensemble z Bostonu, založeného legendárnym čelistom Yo-Yo Ma. 

Viac info.

 

Rozvoj prírodného turizmu v Žilinskom samosprávnom kraji: Workshop

10. 11. 2021 – Žilina

Cieľom workshopu je zbierať nápady a zámery v oblasti prírodného turizmu a zosieťovať aktérov. Podujatie organizuje Žilinská župa v spolupráci s Asociáciou prírodného turizmu. Pilotne sa venuje workshop územiu Kysúc a Oravy v spojení s NP Malá Fatra, ktoré sú súčasťou kandidátskeho programu Žilina Beskydy 2026 na európske hlavné mesto kultúry.

Viac info.

 

Spectrum Quartett: CUBUS

10. 11. 2021 – Žilina

​​Hudobné zoskupenie aktívne vo sfére tzv. novej klasickej hudby premiérovo uvádza čerstvé autorské kompozície od štvorice pomerne mladej, no už veľmi známej generácie slovenských skladateľov narodených medzi rokmi 1984 a 1988. Autorka Lucia Chuťková i autori Vladislav Šarišský, Michal Paľko a Peter Duchnický boli už počas štúdia výnimoční svojím osobitým prístupom k hudbe. V súčasnosti sa ich diela neustále objavujú v dramaturgiách podujatí a festivalov venujúcich sa nielen súčasnej klasickej hudbe, ale aj iným hudobným žánrom. 

Viac info.

 

Instytut Młodej Sztuk

10. 11. 2021 – Bielsko-Biala

Skvelá príležitosť pre študentov a nadšencov vizuálneho umenia u našich partnerov v Galérií BWA v Bielsko-Biala! Inštitút mladého umenia je program určený pre študentov stredných škôl a študentov všetkých fakúlt so záujmom o súčasnú kultúru. Bezplatné kurzy budú prebiehať dvakrát mesačne. Ich cieľom je rozšíriť vedomosti účastníkov o súčasnej kultúre, naučiť sa kritickému mysleniu, formulovať názory, interpretovať umelecké diela na základe aktuálnych výstav v Bielskej BWA Gallery. Účastníci programu budú mať navyše možnosť podieľať sa na príprave aktuálneho diania v galérii.

Viac info.

 

Bienále maľby: Bielska Jesień

Do 12. januára 2022 – Bielsko-Biala

Tradičné podujatie bienále Bielska Jesień sa neustále vyvíja, je vždy otvorene novým udalostiam, najnovším trendom v umení a reaguje na potreby umeleckých kruhov. Cieľom bienále je prezentovať vývoj a úspechy v maľby, ako aj popularizovať umenie. Bienále sprevádzajú mnohé podujatia ako prejavy umelcov a kritikov umenia, súťaže, workshopy a vzdelávacie aktivity, ktoré organizujú samotní umelci. 

Viac info.

 

Zimná prehliadka zámku Fryštát

každý víkend do konca roka – Karviná

Zámok Fryštát sa zachoval ako jediný z troch honosných zámkov, ktoré sa na území mesta Karviná nachádzali ešte v 20. storočí. Prehliadka zámku ponúka pohľad na štýl bývania posledných majiteľov, rodiny Larisch-Mönnichov. Interiérom s atmosférou 19. storočia vás prevedú dva okruhy, tretí okruh predstavuje expozíciu českého umenia 19. storočia Národnej galérie v Prahe. Zámok Fryštát môžeš navštíviť každu sobotu a nedeľu do konca roka. 

Viac info.« | »