20/10/2021

Beskids Events Advisor – Podujatia 42. týždeňKomentovaná prehliadku pivovaru

24. 10. 2021 – Bytča

S koncom výroby piva a s novým investičným zámerom z centra mesta pomaly odchádza aj samotná architektúra niekdajšieho bytčianskeho pivovaru Popper. Komentovaná prehliadka je prvou zo série podujatí, ktorých cieľom je zmapovať a priblížiť tento zanikajúci priemyselný areál. Vychádza z archívnych materiálov a pozorovaní. Budete mať možnosť sa počas nej areálom prejsť a spoznať jednotlivé stavby a ich funkciu v historických súvislostiach. Cieľom je tiež zasadiť pivovar do širšieho kontextu súčasných hodnôt priemyselnej architektúry.

Viac info. 

 

Genius Loci Žilina: VŠDS

21. 10. 2021 – Žilina

Zisti viac o Vysokej škole dopravy a spojov v Žiline! Cieľom podujatí “Genius Loci Žilina“ je predstaviť a nahliadnuť do zákulisia najrôznejších spolkov, inštitúcií, klubov, organizácií či podujatí, ktoré tvorili a doteraz tvoria kultúrny a spoločenský život v Žiline. Podstatou je zachytiť výpovede osobností a komunít. Prinášať na povrch rôzne aspekty života v Žiline a zamerať sa na jej fenomény. Odkrývanie týchto súvislostí prináša nové pohľady a pomáha utvárať povedomie o živote v našom meste a uvedomovanie si jeho špecifického charakteru – jeho Genius Loci. 

Viac info. 

 

Rezidencia Daniela Danielis 

Celý týždeň – Žilina

Daniela Danielis je mladá tkáčka a súčasná textilná dizajnérka. Je zakladateľkou tkáčskeho ateliéru Wnoozow v Prahe a najnovšie aj Textilné remeselné centrum Čadca, ktoré vzniklo v priestoroch bývalej Sloveny.V Synagóga štúdiu bude počas týždňa pod jej rukami vznikať veľkometrážna tapiséria. Daniela prinesie rôzne zvláštne veci, staré stroje, a priestor vyplní spleťou vlákien, strún a farieb. Jej prácu budeš môcť vidieť naživo i na livestream videu. Naživo sa s Vami rada porozpráva a kadečo sa od nej dozviete.
V rámci rezidencie je dostupný aj textilný workshop pre verejnosť, ktorý sa uskutoční v sobotu 23. októbra v Synagóga štúdiu. Na workshop je potrebné rezervovať si miesto prostredníctvom tohto mailu: karolina@stanica.sk 

Viac info. 

 

PROTIMLUVFEST / OFF / GALERIE VĚŽ

23. 10. 2021 – Frýdek-Místek

Prostřednictvím slova i zvuku vidět do společenství těl.  Beseda, čtení a společná performance maďarského básníka a perkusisty a českého básníka známého svými zvukovými experimenty s hláskami i slabikami slov. Z maďarštiny tlumočí a slovem provází Robert Svoboda. Vstup zdarma. 

Viac info.

 

Tajomstvá Frýdeckého cintorínu  

20. 10. 2021 – Frýdek-Místek

Viete, na koľko vyšiel v minulosti pohreb? Ako sa pochovávalo, kto našiel odpočinok na Frýdeckom cintoríne alebo prečo sa k hrobom dával na zem zvončeky? To a omnoho viac sa dozviete, keď sa vydáte sa spolu s Turistickým informačným centrom Frýdek≈Místek na netradičnú komentovanú prehliadku, ktorá sa uskutoční dnes, v stredu 20. októbra 2021.

Viac info. 

 

Večerná prehliadka zámku 

22. 10. 2021 – Frýdek-Místek

Tradičná, ale obľúbená večerná prehliadka zámku vo Frýdku-Místku. Navštívte frýdecký zámok a užite si výnimočnú atmosféru, doplnenú výkladom od sprievodcov v kostýmoch. 

Viac info. 

 

Koncert: Cashanova Bulhar

22. 10. 2021 – Ostrava

Aktuálny rapový zvuk už tento piatok v Ostrave! Momentálne jeden z najväčších českých rapových talentov sa v rámci tour zastaví aj v Ostrave, kde predstaví show k svojmu najnovšiemu albumu Romeo. 

Viac info. 

 

Foto Art Festival 

Do 24. 10. 2021 – Bielsko-Biala

V Bielsko-Bialej sa od 8. do 24. októbra koná medzinárodné fotografické bienále. Väčšina výstav je tradične prvýkrát predstavená v Poľsku a pozvanými umelcami sú veľké fotografické hviezdy z 20 krajín Európy, Ameriky a Ázie. Pozvaní umelci prichádzajú do Bielsko-Biała osobne a zúčastňujú sa tzv. autorského maratónu, t.j. dvojdňové stretnutie, počas ktorého sa konajú prednášky, prezentácie, premietania filmov a diskusie. Festival sprevádzajú otvorené výstavy, multimediálne prezentácie, prehliadky, workshopy a recenzie filmov.

Viac info.

Text: Filip Kováč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « | »