27/09/2021

Beskids Events Advisor – podujatia 39. týždeňDivadelný festival BEZ HRANIC

30. 09. 2021 – 10. 10. 2021 – Český Tešín / Ciezsyn

30. ročník medzinárodného divadelného festivalu predstaví v Českom Tešíne a poľskom meste Ciezsyn niekoľko kvalitných divadelných predstavení z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska. Hlavný program bude sprevádzaný workshopmi, výstavami, koncertmi a stretnutiami s umelcami a tvorcami. 

Viac info: www.borderfestival.eu

Vstupenky: www.borderfestival.eu/cs/program-festivalu-2021

 

Festival KINESIS

02. 10. 2021 – Žilina

KINESIS je nový festival multimediálneho umenia venovaný kreatívnym mladým ľudom zo Žiliny a okolia. Dáme vám priestor diskutovať s vedúcimi kultúry o tom, čo je potrebné pre mladých v tomto meste. Tešte sa na mnohých mladých umelcov, ktorí Vám prídu predstaviť svôj štýl umenia. Zároveň sa pripravte aj na worshopy a predaj merch – ov od umelcov. Rovnako bude aj diskusia o budúcnosti kultúry.

Viac info: https://fb.me/e/1FZih6kME

 

Zvuková masáž vo Sphére

29. 09. 2020 – Žilina

Lucie Páchová, vokálna improvizátorka, skladateľka, performerka a zvuková umelkyňa sa vracia do Sphéry na mikrorezidenciu v dňoch 25. – 29. 9. Lucie strávila na rezidenčnom pobyte v Novej Synagóge takmer celý február, počas ktorého skúmala akustické a rezonančné vlastnosti novovznikajúcej Sphéry. Bola prítomná aj pri posledných tesárskych prácach a tak nahrávala aj zvuky, ruchy, šuchoty pracovných nástrojov a spracovala ich tak, že vytvorila špecifickú prechádzku, kde nás zasiahla zvukovou masážou.
Toto unikátne zvukové dielo môžeš zažiť v stredu 29. septembra. Kapacita je obmedzená.

Viac info: https://fb.me/e/1wGGmcKwS

 

Festival OKO – Ostrava Kamera Oko

29. 09 – 03. 10. 2021 – Ostrava

Trinásty ročník medzinárodného filmového festivalu zameraného na kameramanskú tvorbu Ostrava Kamera Oko začína v stredu 29. septembra projekciou novej česko-švajčiarskej komédia Stratení v raji. Počas piatich dní ponúkne festival viac ako tri desiatky krátkometrážnych aj celovečerných snímkov z oblasti hraného, dokumentárneho a experimentálneho filmu s presahom do vizuálneho umenia aj rozsiahly sprievodný program.

Viac info: www.ostravakameraoko.com

 

Divadlo: A je to tu zas.

01. 10. 2021 – Žilina

Vermesova drsná satira provokuje a obnažuje politické zlo ukryté za nezištnou maskou zábavy. Ukazuje mediálnu moc a jej ambície, skúma vzťah spoločnosti k populizmu a nostalgii starých čias. Hoci je príbeh Hitlerovho zázračného prežitia na prvý pohľad absurdný, jeho mediálny príbeh je naopak mrazivo pravdivý a deje sa aj na našich obrazovkách. Sme dostatočne obozretní?

Text: Timur Vermes. Réžia: Filip Nuckolis

Viac info: www.divadlozilina.eu/a-je-tu-zas

 

Kino vo Sphére

28. 09. 2021 – Žilina

Zaži atmosféru kina v umeleckom objekte Sphéra uprostred Novej Synagógy v Žiline. Sphéra v Novej synagóge sa na jeden večer vďaka filmu americkej režisérky Lynne Siefert premení na symbolickú starobylú archu. Nechaj sa pri svetle projektora unášať do temnejšej vízie budúcnosti ľudstva. Umiestnením filmu Archa dovnútra Sphéry vznikne instantná vizuálna inštalácia, ktorá posúva dielo do nového „archaického“ zážitku. Ide o vôbec prvé uvedenie tohto filmu na Slovensku. Dve premietania v utorok, kapacita limitovaná! 

Viac info:  https://fb.me/e/WgYBDuQ9

 

DJ WORKSHOP by YO + Pivnica Rave

každú sobotu od 16. 09. 2021 – Žilina

Pivnica Rave a Youth Office predstavujú sériu DJ workshopov na Staničke. 

Spoznaj hardware a software používaný pri mixovaní hudby a získaj know-how mixovania hudby v počítači, na DJ kontroleri, CDJ prehrávačoch až po mixovanie na gramofónoch. 

Viac info __ https://bit.ly/3CtC92f

 « | »