21/09/2021

Beskids Events Advisor – podujatia 38. týždeňFestival Allegretto Žilina

20. 09. 2021 – 25. 09. 2021 – Žilina

Jubilejný tridsiaty ročník stredoeurópskeho festivalu koncertného umenia Allegretto Žilina, ktorý sa uskutoční 20. – 25. septembra 2021 v Dome umenia Fatra sprostredkuje žilinskému publiku opäť výnimočný umelecký zážitok z vybraných diel klasickej hudby. Počas šiestich koncertných večerov vystúpi dvanásť interpretov zošiestich krajín (Kanada, Brazília, Chorvátsko, Moldavsko, Česká republika a Slovensko), z hosťujúcich telies Kukal Quartet, súbor pre starú hudbuMusicaaeterna,Le petit Concertd’Apollon a domáci Štátny komorný orchester Žilina. 

Viac info:  www.allegretto.sk 

Vstupenky: www.navstevnik.sk

 

Dedičstvo otcov zachovaj nám Pane! 

23. 09. – 26. 09. 2021 – Čičmany

Už po 15-krát sa v Čičmanoch stretnú priaznivci fujary na folklórnom festivale Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane! 23.- 26. septembra 2021 vystúpia v areáli Kaštieľa Čičmany fujaristi zo Slovenska. Už tradičnou súčasťou festivalu bude výstava pastierskych hudobných nástrojov Odkazy majstrov, na ktorej svoje výrobky odprezentujú Vladimír Homola a Michal Fiľo, ktorý je dušou celého festivalu a v tomto roku sa dožíva životného jubilea. Novinkou počas festivalu bude škola hry na fujaru a prezentácia výroby fujár.

Viac info:  www.fujaristi.sk

 

Septembrové Katakomby

24. 09. 2021 – Žilina

Vedel si, že Žilina má svoje katakomby? Kedysi boli tieto priestory miestom posledného odpočinku, neskôr sa tu uskladňovali potraviny a za 2. svetovej vojny zachránili nejedno židovské dieťa. Využi poslednú možnosť na návštevu katakomb predtým, ako sa na pár mesiacov uzavrú kvôli rekonštrukcií kostola Sv. Pavla Apoštola. 

Viac info:  https://bit.ly/3tWYXUY

 

DJ Workshop by YO and Pivnica Rave

každú sobotu od 16. 09. 2021 – Žilina

Pivnica Rave a Youth Office predstavujú sériu DJ workshopov na Staničke. Spoznaj hardware a software používaný pri mixovaní hudby a získaj know-how mixovania hudby v počítači, na DJ kontroleri, CDJ prehrávačoch až po mixovanie na gramofónoch. 

Viac info:  https://bit.ly/3CtC92f

 

Noc Literatúry 

22. 09. 2021 – Žilina

Noc literatúry približuje verejnosti netradičným spôsobom súčasnú európsku literatúru prostredníctvom série verejných čítaní. Tohtoročná Noc literatúry v Žiline sa bude konať na Stanici Záriečie a v jej blízkom okolí.

Viac info: https://fb.me/e/3NxPNWUdC

 

Porta Aperta – brány dokorán

25. 09. 2021 – Beskydy

Zaujíma ťa, ako vznikajú jedinečné produkty, ktoré sa pýšia titulom regionálny výrobok? Chceš spoznať ich výrobcov v autentickom prostredí dielní, výrobní a fariem? Brány týchto miest sa na jeden deň otvoria a sprostredkujú ti skvelý zážitok z oblasti vidieckeho a náučného cestovného ruchu. V Beskydskom regióne môžeš navštíviť textilný ateliér vo Frýdku-Místku alebo vyskúšať spracovanie ovčej vlny v Solanci pod Soláněm.

Viac info:  https://bit.ly/3CqbCmo

 

Glorchestra v Dolnej oblasti Vítkovice 

22. 09. 2021 – Ostrava

Jedinečné spojenie živého symfonického orchestra a moderných hudobných žánrov, od alternatívnej elektronickej hudby, RnB, popu až po hip hop a tanečnú hudbu. Vystúpia Vladimír 518, DJ Wich, 7krát3 nebo Zofie Dares. Originální scénografii každého koncertu vytvořil art director projektu Milan Cais, kterou vytvoří vždy na přirozené kulise historických památek.

Viac info:  www.glorchestra.cz

 

 « | »