03/11/2021

Beskids Events Advisor – Podujatia 44. týždeňVoce Magna Žilina

02. – 07. 11. 2021 – Žilina a okolie

Jedenásty ročník Medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2021 prináša do unikátnych priestorov v Žiline a v okolí predstavenia slovenských aj zahraničných umeleckých zborov. Navštív festival a zaži  koncert zborovej hudby napríklad v Evanjelickom kostole v Žiline alebo v Chráme Sedembolestnej Panny Márie v Martine.

Viac info.


Draw.Eat.Repeat. / Workshop animácie 

03. 11. 2021 – Žilina

Pozývame ťa na spoločný neformálny večer s prezentáciou projektu KLOBÚK DOLU, workshopom animácie a dobrým jedlom. Workshop animácie ručnej kresby a flipbook animácie s umelcom Tomášom Rybárom. 

Viac info. 

 

Mint Market 

06. 11. 2021 – Ostrava

Areál Trojhalí Karolina ožije v sobotu 6. novembra 90 stánkami lokálnych a nezávislých tvorcov. Nájdete tam módu nielen na zimu, štýlové oblečenie pre deti, hračky, šperky, kabelky, opasky a topánky, doplnky do bytu, bio kozmetiku a stovky ďalších originálnych dizajnových výrobkov. Vianočné darčeky pre celú rodinu nakúpite bez stresu priamo od ich autorov od 10 do 17 hodín. Chýbať nebudú ani vybrané delikatesy, sprievodný program, dj a detský kútik. Vstup je ako vždy zadarmo a bez bariér, štvornohí miláčikovia sú vítaní.

Viac info. 

 

Workshop: Na palete 

08. 11. 2021 – Čadca

Na palete – Dejiny výtvarného umenia je vzdelávací seminár pre záujemcov o výtvarné umenie pod vedením Mgr. et Mgr. art. Vladislava Zábela, ktorý sa uskutoční v Dome kultúry 8. 11. 2021 o 16.30 hod. Lektor učastníkov v stručnosti oboznámi prierezom histórie výtvarného umenia a následne sa bude podrobnejšie venovať  vybranému obdobiu. Budete si tak môcť vypočuť zaujímavú prednášku s názornými ukážkami.

Viac info.

 

Putovanie Sliezskom

04. 11. 2021 – Frýdek-Místek

Vlastivedná prednáška venujúca sa putovaniu Sliezskom. Vypočujte si rôznorodé zaujímavosti o zámockom parku vo Veľkých Losinách, prečerpávacej elektrárni Dlouhé Stráně, kúpeľoch Jeseník, zámku v Javorníku, okolí Vidnavy, Krížovej ceste na Boží vrch či o Osade Valdštejn a ďalších zaujímavostiach v Múzeu Beskýd v našom partnerskom meste Frýdek-Místek. 

Viac info.

 

Bienále maľby

Do 12. janurára 2021 – Bielsko-Biala

Tradičné podujatie bienále Bielska Jesień sa neustále vyvíja, je vždy otvorene novým udalostiam a najnovším trendom v umení a reaguje na potreby umeleckých kruhov. Cieľom bienále je prezentovať vývoj a úspechy v maľby, ako aj popularizovať umenie. Bienále sprevádzajú mnohé podujatia ako prejavy umelcov a kritikov umenia, súťaže, workshopy a vzdelávacie aktivity, ktoré organizujú samotní umelci.

Viac info.

 

Výstava: Košicko-bohumínska železnica

Do 5. decembra 2021

Výstava pri príležitosti 150. výročia otvorenia trate priblíži výstavbu, vývoj a dokumenty spojené s jej dejinami. Trať, pôvodne vedúca ako územím Rakúska tak i Uhorska bola postavená za účelom zlepšenia prepravy poľnohospodárskych produktov a surovín najmä v železiarskom priemysle. Mala však významný dosah na rozvoj miest a obcí severného a východného Slovenska. Bola to jediná trať horného Uhorska vedúca vo východo-západnom smere, vždy patrila do súkromného vlastníctva (až do roku 1942) a bola najdlhšou železničnou traťou na  území Slovenska. Výstava je tvorená obrazovými prameňmi doplnenými o trojrozmerné exponáty a nachádzať sa bude v Drotárskom pavilóne v areáli Budatínskeho hradu.

Viac info.

 

Photo: Wojciech Wandzel / Kino na Hranici

 

 

 

 

 

 « | »