27/10/2021

Beskids Events Advisor – Podujatia 43. týždeňSilvia Rosani: Amotion

29. 10. 2021 – Žilina

Zvuková performance talianskej umelkyne Silvie Rossani, ktorej dvojtýždňovú rezidenciu vo Sphére hostí Nová Synagóga v rámci spolupráce s Žilina Beskydy 2026 a The European Media Art Platform (EMAP). Amotion spája hlasy návštevníkov s akustickými a hybridnými elektro akustickými nástrojmi a pretvára ich do jednotnej AI spoločnosti. Tento dialóg je založený na detekcii emócií, realizovanej naživo neutrálnym sieťovým modelom. Hybridné nástroje imitujú, kontrastujú alebo ignorujú emócie detekované vo zvuku, ktorý počujú. Ich konanie je určené ich predchádzajúcim konaním, tak ako živí performeri si pamätajú svoje stratégie počas improvizácie. 

Viac info.

 

FrickoBrothers Friday

29. 09. 2021 – Žilina

Kaviareň v Novej Synagóge štartuje novú sériu malých piatkových večerov v kaviarni s ich rezidentami. Djs FrickoBrothers sa budú striedať za hudobným aj barovým pultom. Spolu s hudobným mixom deephousu, afrohousu, chilloutu aj melodického techna si pre teba pripravia aj mix ginových drinkov.

Viac info.

 

Divadlo: Naše fotky

31. 10. 2021 – Žilina

Slovenská premiéra inscenácie hry Thomasa Melleho Naše fotky v réžii Eduarda Kudláča, ktorá sa uskutoční v sobotu 30. októbra vo Veľkej sále divadla. Hra Thomasa Melleho Naše fotky tematizuje psychologické dôsledky sexuálneho zneužívania mladých chlapcov na cirkevnej internátnej škole. Ide o fikciu, inšpirovanú udalosťou na jednej z najprestížnejších internátnych škôl v Nemecku, Aloisiuskolleg v Bad Godesbergu, ktorá bola odhalená v roku 2010.

Viac info.

 

Hviezdoslavov Kubín 2021

27. – 30. 10. 2021 – Dolný Kubín

Celoštátne kolo 67. ročníka postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých Hviezdoslavov Kubín sa bude konať v dňoch 27. – 30. 11. 2021 v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne a taktiež online, ako live stream na YouTube Hviezdoslavov Kubín.

Viac info.

 

Koncert ŠKO v Bielsko-Biala

31. 10. 2021 – Bielsko Biala

Štátny komorný orchester Žilina sa už túto nedeľu predstaví v našom partnerskom meste Bielsko-Biala, s ktorým kandidujeme na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Koncert sa uskutoční v rámci druhého ročníka medzinárodného festivalu “Beskid Classics,” ktorý predstaví výnimočné koncerty klasickej hudby v Bielsko-Bialej a Szczyrku. 

Viac info.

 

Bienále maľby

30. 10. 2021 – Bielsko-Biala

Tradičné bienále Bielska Jesień sa neustále vyvíja, je vždy otvorená novým udalostiam a najnovším trendom v umení a reaguje na potreby umeleckých kruhov. Cieľom bienále je prezentovať vývoj a úspechy v maľby, ako aj popularizovať umenie. Bienále sprevádzajú mnohé podujatia ako prejavy umelcov a kritikov umenia, súťaže, workshopy a vzdelávacie aktivity, ktoré organizujú samotní umelci.

Viac info.

 

Tetris: Barbora + ODM 

29. 10. 2021 – Ostrava

Kvalitná zmes aktuálnej elektronickej hudby v ostravskom Docku už tento piatok! Predstaví sa zakladateľka pražškých mejdanov Tetris, Barbora a ODM z kolektívu Cereal. 

Viac info.

 

Umelecký workshop v PLATO 

31. 10. 2021 – Ostrava

Od 13/10 vystavuje PLATO  cyklus Marka Pražáka Dvanáct přikázání. Ten je koncipovaný jako příběhový, symbolický a metaforický. Objevuje se v něm spousta známých i smyšlených postav. Na workshopu si účastníci vyzkouší tuto klasickou a nesmrtelnou disciplínu, která má za sebou bohatou historii. Portrét a figura je a bude živým proudem v umění, dokud člověk bude mít tvář a tělo. Účastníci si s sebou mohou přivést vlastní živý model, nebo budou kreslit podle živého modelu v galerii – ostravského literárního historika Pavla Hrušky⁠.

Viac info.

Autor článku: Filip Kováč


« | »