04/10/2021

Beskids Events Advisor – podujatia 40. týždeňFoto Art Festival 

08. –  24. 10. 2021 – Bielsko-Biala

V Bielsko-Biala sa od 8. do 24. októbra organizuje medzinárodné fotografické bienále. Väčšina výstav je predstavená v Poľsku premiérovo a pozvanými umelcami sú známi autori z 20 krajín Európy, Ameriky a Ázie. Pozvaní umelci prichádzajú do Bielsko-Biała osobne a zúčastňujú sa tzv. autorského maratónu, t.j. dvojdňové stretnutie, počas ktorého sa konajú prednášky, prezentácie, premietania filmov a diskusie. Festival sprevádzajú otvorené výstavy, multimediálne prezentácie, prehliadky, workshopy a recenzie filmov.

Viac info: https://fb.me/e/4YyZhedVc

 

Divadelný festival BEZ HRANIC 

30. 09. 2021 – 10. 10. 2021 – Český Tešín / Ciezsyn 

30. ročník medzinárodného divadelného festivalu predstaví v Českom Tešíne a poľskom meste Ciezsyn niekoľko kvalitných divadelných predstavení z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska. Hlavný program bude sprevádzaný workshopmi, výstavami, koncertmi a stretnutiami s umelcami a tvorcami. 

Viac info: www.borderfestival.eu

Vstupenky: www.borderfestival.eu/cs/program-festivalu-2021

 

Deň Architektúry

04. –  06. 10. 2021 – Žilina

V Žiline sa festival začne v pondelok 4.10. komentovanými prehliadkami o žilinskej podobe funkcionalizmu a kolónii Svojdomov s architektom Dušanom Mellnerom. V utorok 5.10. sa môžeš pripojiť k prechádzke detailoch secesných skvostov, ktoré sa nám v Žiline zachovali a v stredu 6.10. sa stretneme na Bulvári pri diskusii s hlavným architektom o jeho význame v minulosti a potenciáli do budúcna.

Viac info: https://bit.ly/3iwmIPh

 

Hudba Sveta Žilina

07. – 08.10. 2021 – Žilina

Tradícia jarných world music koncertov v Žiline v rámci festivalu HUDBA SVETA ŽILINA sa z pochopiteľných dôvodov presunula na jeseň, no siedmy ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby. Siedmeho a ôsmeho októbra sa môžu návštevníci tešiť na latino a balkánsky bashavel v podaní kapiel pochádzajúcich z rôznych krajín Európy.

Viac info: https://hudbasvetazilina.sk/sk/program 

 

DJ WORKSHOP by Youth Office

každú sobotu od 16. 09. 2021 – Žilina

Pivnica Rave a Youth Office predstavujú sériu DJ workshopov na Staničke. Spoznaj hardware a software používaný pri mixovaní hudby a získaj know-how mixovania hudby v počítači, na DJ kontroleri, CDJ prehrávačoch až po mixovanie na gramofonoch. 

Viac info: https://bit.ly/3CtC92f

 

Premietanie: Florencie a Medicejští 

06. 10. 2021 – Žilina

Výnimočný Sandro Botticelli (1445-1510) bol viac než ktorýkoľvek iný umelec schopný do svojich diel premietnuť svetlá aj tiene éry, ktorá nebude nikdy zabudnutá. Od počiatku svojej kariéry tvoril pod krídlami mocnej rodiny Medicejských a presadil sa ako tvorca ideálnej krásy, ktorá našla svoje maximálne vyjadrenie v takých mimoriadnych dielach, akými sú Jar či Zrodenie Venuše. Prenes sa do renesančnej Florencie prostredníctvom premietania filmu v Rosenfeldovom paláci. 

Viac info: https://fb.me/e/1LiTcAN7d 

 

Triky, fet a makači

06. 10. 2021 – Žilina

Gangsterská komédia o piatich rozdielnych týpkoch s jedným spoločným cieľom pripomína svojím štýlom, voľbou prostredia a humorom Tarantinov film Pulp Fiction. Najväčší šéf sa rozhodne dokončiť starú fušku. Treba len zohnať zbíjačku a prevŕtať dieru do steny starého zámku a vziať odtiaľ poriadny balík peňazí, ktorý sa tam skrýva z dávnej nedokončenej lúpeže. Všetko by klaplo, nebyť krásavice Pamely a toho, že títo drsní chlapi sú až príliš svojrázni. Neoplývajú práve bohatým intelektom, ani zmyslom pre humor a z mŕtvol majú husiu kožu. Všetko však dokonale kompenzujú drsnými rečami a silou pästí. Začína sa sled napínavých a vtipných udalostí. 

Réžia:  Eduard Kudláč 

Viac info: https://bit.ly/3CqbCmo

 

Legiovlak 

Do 10. 10. 2021 – Ostrava

Legiovlak sa skladá zo 14 zrekonštruovaných vagónov, ktoré predstavujú vojenský ešalon. Týmito vlaky sa desaťtisíce československých legionárov prepravilo v rokoch 1918-1920 naprieč Ruskom po Transsibírskej magistrále a prejazd si často museli vynútiť bojom s boľševikmi. Legiovlak sa skladá z vozňov poľnej pošty, těplušky, zdravotného, filmového, veliteľského, štábneho, obrneného, predajného, krajčírskeho, kováčskeho (zrekonštruovaný na slovenskom), ubytovacieho a dvoch plošinových vozňov. Vo všetkých vozidlách bude na návštevníkov čakať verná rekonštrukcia vybavenie, legionári v dobových uniformách, ale aj originálne exponáty a niekoľko stoviek fotografií na paneloch mapujúcich históriu československých légií.

Viac info: https://www.csol.cz/legiovlak/legiovlak-v-ostrave-2021

 

STEVEN HOLL: Making Architecture 

07. 10. 2021 – Ostrava

Komentovaná prehliadka výstavy. Putovná výstava predstavuje jedenásť realizovaných projektov svetovo presláveného amerického architekta Stevena Holla. Pripravila ju Nadácia Stevena Myron Holla a jej kurátorom je Nina Stritzler-Levine.

Viac info: www.gvuo.cz

 « | »