13/09/2021

Beskids Events Advisor – podujatia 37. týždeňŽilinský literárny festival

16.09. 2021 – 18. 09. 2021

Najväčšia literárna udalosť na strednom Slovensku, ktorú organizuje občianske združenie ZLF už tradične v spolupráci s kníhkupectvom Artforum v Žiline, kultúrnym centrom Stanica Žilina-Záriečie a mestom Žilina, sa bude konať v dňoch 16. až 18. septembra 2021 v priestoroch Novej synagógy v Žiline, ktorej dominuje monumentálna Sphéra umelca Juraja Gábora. Jeho funkčné dielo bude na tri festivalové dni prepojené s bohatým literárnym a kultúrnym programom. Nebudú chýbať diskusie so zaujímavými slovenskými aj zahraničnými autormi,  koncerty, workshopy, celodenný detský program a knižný trh vydavateľov a kníhkupectiev. Priamo v Sphére sa odohrá niekoľko sprievodných podujatí a zároveň bude počas sobotného dňa slúžiť ako chill out zóna, v ktorej si budú návštevníci môcť oddýchnuť s dobrou knihou. Príďte si vychutnať vôňu kníh a kávy v jedinečnom architektonickom priestore s neopakovateľnou atmosférou.

Viac info: www.zlf.sk

Vstupenky: https://lnk.sk/crj6

 

Bábkové Divadlo Žilina – Zelená krajina

16.09. 2021 Premiéra predstavenia

16.09. 2021 Repríza predstavenia 

Prirodzeným prostredím žraloka grónskeho sú studené oblasti severských oceánov a morí. Tento druh žraloka žije v pomalosti a je schopný dožiť sa stovky rokov. Zelená krajina je autorským projektom režiséra Martina Geišberga. Tvorivý tím bude s najmenšími divákmi a diváčkami komunikovať o témach staroby, prirodzenej potrebe spomalenia, no taktiež strachu z odchádzania do večnosti. Ústredná téma taktiež upriamuje pozornosť na závažné otázky, týkajúce sa životného prostredia: Aký svet prenecháme našim potomkom a ako prelomiť bariéry, ktoré s touto problematikou súvisia?

Viac info: www.bdz.sk

Vstupenky: http://www.bdz.sk/program

 

Textilné remeselné centrum Čadca – Prehliadka fabriky a remeselné workshopy.

17.09. 2021 – 18. 09. 2021 

Textilné remeselné centrum v Čadci sídliace v budove historickej a stále fungujúcej fabriky Slovena sa znova otvára pre verejnosť a predstavuje dvojdňové podujatie, počas ktorého zažijete prehliadku historickej továrne, ukážky spracovanie ľanu a remeselný workshop. Program a workshopy sú určené pre deti aj dospelých.

Textilné remeselné centrum je partnerom Žilina Beskydy 2026 a pomáha nám skúmať možnosti reflexie súčasnej tvorby na textilnú minulosť regiónu. V roku 2026 plánujeme viaceré spoločne aktivity okolo témy textilu. Tento rok Vám doporučujeme sledovať ich aktivity, workshopy a prezentácie – v Čadci sa momentálne deju veľmi zaujímavé veci!

Ak máte záujem podujatie navštíviť, je potrebné prihlásiť sa mailom, alebo telefonicky.

Mail: hub@wnoozow.com

Info: https://wnoozow.com

 

Mykologická exkurzia okolia Samčanky v Beskydách. 

 

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek pozýva všetkých milovníkov hríbov, ale aj širokú verejnosť na mykologickú prechádzku, ktorú bude viesť odborník beskydských lesov Ing. Jiří Lederer. Pridaj sa a preskúmaj prírodnú ponuku Beskydov!

Trasa povedie zo Samčanky údolím Červíku a ďalej cez Lojkaščanku a Medvědí. Naspäť údolím Veľkého potoka na Samčanku. Oblast je známa výskytom horských druhov hríbov viazaných na smrekoviny a bukoviny, ale aj inými menej známymi a zaujímyvými druhmi hríbov.

Info: https://bit.ly/3tCYCa2

 

Frýdek-Místek žije vínom. 

 

Uži si deň plný vína v krásnom kultúrnom prostredí frýdeckého zámku a parku! Svoje vína prídu predstaviť domáce aj zahraničné vinárstva. Samozrejme bude pripravené skvelé občerstvenie, súťaže o víno a hudobný program. Vstupenky je nutné zakúpiť vopred online či v informačných centrách v meste. V cene vstupného je degustačný pohárik, welcome drink a katalóg vystavených vín.

Info: https://bit.ly/3C7Lqgl

Vstupenky: https://bit.ly/3zdhoGk

 

Koncert Sanah v Bielskom centre kultúry.

16.09. 2021 

Vo štvrtok 16. septembra sa uskutoční ďalší koncert zo série podujatí Bielskeho centra kultúry. Vystúpi jedna z najzaujímavejších poľských popových speváčok, Sanah, ktorá je autorkou jedného z najväčších popových hitov posledných mesiacov – piesne Szampan.

Info: www.bck.bielsko.pl

Vstupenky: www.bck.bielsko.pl

 « | »